FAQ - Často kladené otázky

Môžem si pracovnú dosku z GetaCoru nainštalovať aj svojpomocne?

Pracovné dosky z GetaCoru dodávané z výroby vyžadujú ešte určité spracovanie odborne zaškolenou firmou. Svojpomocnou inštaláciou by ste nevyužili všetky prednosti tohto materiálu ako napr. neviditeľné spoje, ohranovanie pracovnej dosky, úpravu povrchu na požadovaný stupeň lesku.

Nemôžem nájsť firmu, ktorá by vyrobila pracovný pult podľa našich požiadaviek. Čo  s tým?

Pokiaľ Vám nedokážu splniť Vaše predstavy niektorí z autorizovaných spracovateľov, kontaktujte naše oddelenie zákazníckeho servisu. V spolupráci s výrobcom Vám vypracujeme cenovú ponuku podľa Vašej výkresovej dokumentácie (pokiaľ to bude technologicky a konštrukčne možné).

Cena pracovnej dosky je o dosť vyššia ako ceny dosiek z bežných materiálov. Prečo?

Jedná sa o úplne iný druh materiálu ako napr. pracovné dosky s povrchom z tzv. HPL laminátu. Nespornou výhodou tohto materiálu je jeho obnoviteľnosť po prípadnom poškodení. Oproti lesklej laminátovej doske, je možné Getacore povrch kedykoľvek preleštiť na pôvodný stupeň lesku, alebo zmatniť na iný nižší stupeň lesku pokiaľ si to zákazník želá. Takéto úpravy vykonávajú špeciálnymi brúsnymi a leštiacimi prostriedkami. Pri mechanickom poškodení napr. laminátovej dosky oprava do pôvodného stavu nie je možná.

Načo sa dajú použiť platne GetaCore?

Platne GetaCore umožňujú výrobcom vyrobiť rôzne atypické riešenia interiérov, vďaka ich teplotnej formovateľnosti a možnosti voľným okom neviditeľného spájania.

Prečo sú platne v rôznych hrúbkach?

Štandardne dodávané hrúbky 3 mm a 10 mm sú vhodné pre rôzne použitie, pričom je možné dosiahnuť optimálny pomer ceny na konkrétnu aplikáciu. 3 mm hrúbka je dostatočná pre horizontálne plochy pracovných dosiek aj s ohľadom na prípadné budúce brúsenia a leštenia povrchu. Hrubší materiál by zbytočne predražoval konečný produkt.

10 mm platne a hrany sú určené najmä tam, kde sa bude do materiálu frézovať 3D profil, prípadne kde bude platňa plniť konštrukčne nosnú funkciu.

Naozaj sú dodávané dekóry vždy rovnaké, aj keď sú vyrobené s časovým odstupom? Počul som, že podobné výrobky sa zhodujú v dekóre len pokiaľ sú vyrobené z jednej šarže.

Výrobca Westag & Getalit AG garantuje vďaka svojmu know-how, že jednotlivé dekóry sú vždy identické bez ohľadu na výrobnú šaržu.

Je možné dodať aj iné rozmery platní a pracovných dosiek ako uvádzate?

Technologicky nie je možné dodať iné ako štandardizované rozmery platní a dosiek, ktoré uvádza výrobca. Ponúkané rozmery platní v kombinácii s pracovnými doskami tvoria však najširšiu rozmerovú škálu ponúkaných produktov na našom trhu. Iné rozmery je možné dodať len ako výrobok vyrobený na zákazku priamo u výrobcu.